Контраст
Шрифт
Україна єдина #UAРАЗОМ

Увага! Просимо дотримуватися протиепідемічних заходів по профілактиці коронавірусної хвороби.

Аптека

Аптека ДУ «Головний медичний центр МВС України» здійснює забезпечення лікарськими засобами та медичними виробами пацієнтів, що проходять лікування та медичне обстеження в нашому закладі.

   

 

 

У структурі аптеки працюють два основні відділи: готових лікарських форм та рецептурно-виробничий відділ. 


Відділ готових лікарських форм аптеки здійснює:

  • проведення закупівель лікарських засобів та медичних виробів згідно із Законом України «Про здійснення державних закупівель» та Постанови КМУ від 16.03.2017 р. № 180 щодо змін до Національного переліку основних лікарських засобів (на виконання зазначеної урядової постанови МОЗ України розроблено і затверджено наказ від 11.07.2017 р. № 782 «Порядок визначення обсягів потреби в закупівлі лікарських засобів закладами і установами охорони здоров’я, що повністю або частково фінансуються з державного та місцевих бюджетів»: цей Порядок встановлює механізм визначення потреби в лікарських засобах та передбачає використання двох методів — метод захворюваності та метод споживання;
  • ведення обліку лікарських засобів та медичних виробів згідно з Постановою КМУ України від 02.10.2013 р. № 753 «Про затвердження Технічного регламенту щодо медичних виробів» та наказу МОЗ від 09.09.2014 р. № 635 «Про затвердження методичних рекомендацій ведення обліку лікарських засобів та медичних виробів у закладах охорони здоров’я»;
  • поповнення інформаційної бази з питань забезпечення якості лікарських засобів.
  • Водночас рецептурно-виробничий відділ аптеки  виготовляє нестерильні лікарські засоби згідно з наказом МОЗ України від 17.10.2012 р. № 812 «Про затвердження Правил виробництва (виготовлення) та контролю якості лікарських засобів в аптеках»."

Вхідний контроль якості лікарських засобів в аптеках здійснює Уповноважена особа, призначена наказом керівника суб’єкта господарювання.  

До основних обов’язків Уповноваженої особи входять: 1-проведення вхідного контролю при одержанні лікарських засобів та медичних виробів; 2-перевірка відповідності одержаного товару супровідним документам; 3-ведення реєстру лікарських засобів та медичних виробів, які надійшли в аптеку від суб’єкта господарювання;4-перевірка наявності в аптечному складі неякісних та фальсифікованих серій лікарських засобів та медичних виробів згідно з інформацією Державної служби України з лікарських засобів та контролю за наркотиками; 5-контроль за наявністю усієї відповідної (зокрема ліцензійної) документації у суб’єктів, у яких закуповується фармацевтична продукція.

Завдання аптеки


Перед провізором аптеки стоять такі завдання:

  1. бути частиною у складі команди з фармацевтичного забезпечення лікарні, що включає процеси вибору, закупівлі, раціонального призначення, корекції дози, курсу за участю провізора, введення та моніторингу ефективності й безпеки лікарських засобів з метою оптимізації ефективності та результативності фармакотерапії;

  2. підвищувати безпеку та якість процесів, пов’язаних з лікарськими засобами, які пацієнти отримують у лікарні;
  3. забезпечити дотримання 7 правил: належний пацієнт, належна доза, належний шлях введення (перорально, парентерально та ін.), належна тривалість лікування, належним лікарським засобом, щодо якого наявна документація стосовно якості."

(с) 2023

Запис до лікаря