Контраст
Шрифт
Україна єдина #UAРАЗОМ

Увага! З цінами на послуги та текстом публічного договору про надання медичних послуг можна ознайомитися на сайті установи в розділі Платні медичні послуги.

Аптека

Аптека ДУ «Головний медичний центр МВС України» здійснює забезпечення лікарськими засобами та медичними виробами пацієнтів, що проходять лікування та медичне обстеження в нашому закладі.

   

 

 

У структурі аптеки працюють два основні відділи: готових лікарських форм та рецептурно-виробничий відділ. 


Відділ готових лікарських форм аптеки здійснює:

  • проведення закупівель лікарських засобів та медичних виробів згідно із Законом України «Про здійснення державних закупівель» та Постанови КМУ від 16.03.2017 р. № 180 щодо змін до Національного переліку основних лікарських засобів (на виконання зазначеної урядової постанови МОЗ України розроблено і затверджено наказ від 11.07.2017 р. № 782 «Порядок визначення обсягів потреби в закупівлі лікарських засобів закладами і установами охорони здоров’я, що повністю або частково фінансуються з державного та місцевих бюджетів»: цей Порядок встановлює механізм визначення потреби в лікарських засобах та передбачає використання двох методів — метод захворюваності та метод споживання;
  • ведення обліку лікарських засобів та медичних виробів згідно з Постановою КМУ України від 02.10.2013 р. № 753 «Про затвердження Технічного регламенту щодо медичних виробів» та наказу МОЗ від 09.09.2014 р. № 635 «Про затвердження методичних рекомендацій ведення обліку лікарських засобів та медичних виробів у закладах охорони здоров’я»;
  • поповнення інформаційної бази з питань забезпечення якості лікарських засобів.
  • Водночас рецептурно-виробничий відділ аптеки  виготовляє нестерильні лікарські засоби згідно з наказом МОЗ України від 17.10.2012 р. № 812 «Про затвердження Правил виробництва (виготовлення) та контролю якості лікарських засобів в аптеках»."

Вхідний контроль якості лікарських засобів в аптеках здійснює Уповноважена особа, призначена наказом керівника суб’єкта господарювання.  

До основних обов’язків Уповноваженої особи входять: 1-проведення вхідного контролю при одержанні лікарських засобів та медичних виробів; 2-перевірка відповідності одержаного товару супровідним документам; 3-ведення реєстру лікарських засобів та медичних виробів, які надійшли в аптеку від суб’єкта господарювання;4-перевірка наявності в аптечному складі неякісних та фальсифікованих серій лікарських засобів та медичних виробів згідно з інформацією Державної служби України з лікарських засобів та контролю за наркотиками; 5-контроль за наявністю усієї відповідної (зокрема ліцензійної) документації у суб’єктів, у яких закуповується фармацевтична продукція.

Завдання аптеки


Перед провізором аптеки стоять такі завдання:

  1. бути частиною у складі команди з фармацевтичного забезпечення лікарні, що включає процеси вибору, закупівлі, раціонального призначення, корекції дози, курсу за участю провізора, введення та моніторингу ефективності й безпеки лікарських засобів з метою оптимізації ефективності та результативності фармакотерапії;

  2. підвищувати безпеку та якість процесів, пов’язаних з лікарськими засобами, які пацієнти отримують у лікарні;
  3. забезпечити дотримання 7 правил: належний пацієнт, належна доза, належний шлях введення (перорально, парентерально та ін.), належна тривалість лікування, належним лікарським засобом, щодо якого наявна документація стосовно якості."

(с) 2024

Запис до лікаря